Blogspot neden kapatıldı ve güzel bir şiir

Aslında blogspot'un erişime kapatılması direkt benimle ilgili olabilir. Hayatım boyunca değişmemiş bir durum bu. Elimi attığımı kuruturum. Eğer benim varlığımdan çarpılma raddesindeki etkilenmeden kurtulunabilirse de hayat ve varoluş konusunda büyük bir sınav verilmiş olur. Bir çözüm de benim vazgeçmem olabilir. Benim vazgeçmem halinde de gerçekleşmiş bozulma derhal düzelebilir. Hani bu da test edilmiş bir yöntemdir. Genelde vazgeçerim ben ama bu sefer vazgeçmiyorum ve devam ediyorum.

Hafta başında blogu taşımıştım ya, şimdi burada, inatla blogspt’ta, devam edeceğim. Az kişi izleyebiliyor diye henüz yasaklanmamış olan diğer blog sitesinden de yayını sürdüreceğim. O da olmazsa her gün herkese mail atacağım filan. Neden bu kadar ısrarcı olduğuma gelecek olursak, gelecek günlerde neler yazabileceğimi önce düşünüp sonra da liste yapınca ne kadar zengin bir yaşamım olduğunu görmek beni büyüledi. Geçen yılki yurtdışı seyahatlerimi yazsam, on yazı filan yapıyor. Bu yılki planlanmış seyahatler de en az bir on eder. Bir de ben seyahatlerde gün boyu çalışıp gittiğim yerin sokaklarına hava karardıktan sonra çıkabildiğim için okuyanlar açısından da hiç de sıkıcı olmayacağına karar verdim seyahat yazılarımın.Mutfak maceralarım zaten sonsuz gibi bir şey. Okuduğum kitaplar var, okuyacaklarım var. Arada bir de kendi yazdığım öykü vs.leri de kıtırdattım mı, içerik açısından gayet zengin duracak gibi göründü bana.

Herneyse, bugün çok zamanım yok. Birazdan üç günde buraya yazdıklarımı diğer tarafa kopyalayacağım. Yine de bir güzellik düşünmeyi ihmal etmedim. Aşağıya yazacağım şiiri doğru yazabileyim diye sabahın dört buçuğunda kalkıp, kitaplığa dönüştürülmüş alafranga tuvalette yer sıkışıklığından ötürü düzensiz şekilde iki kitaplığa tıkıştırılmış kitap yığını içinde hummalı bir araştırma yaptım. Cemal Süreya’dan, en sevdiğim şiirlerinden biri, sizler için geliyor.


 

FOTOĞRAF


 

Durakta üç kişi

Adam kadın ve çocuk


 

Adam elleri ceplerinde

Kadın çocuğun elini tutmuş


 

Adam hüzünlü

Hüzünlü şarkılar gibi hüzünlü


 

Kadın güzel

Güzel anılar gibi güzel


 

Çocuk

Güzel anılar gibi hüzünlü

Hüzünlü şarkılar gibi güzel

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !